La Siesta

Zakladatelé značky La Siesty manželé Grisarovi, uchvácení hlubokou relaxací a vnitřní pohodou, kterou poskytují latinskoamerické houpací sítě, je v roce 1991 začali vozit do Evropy. Dnes už ale nejsou jen importéry, ale také samotnými tvůrci, inovátory a propagátory férového obchodu, který je spravedlivým k lidem a ohleduplný k přírodě. Tady jsou hlavní milníky značky La Siesta.

Movement Innovation aneb Pečeť kvality v oblasti zdravého pohybu

Houpací sítě a závěsné sedačky La Siesta (pro děti, dospělé i cestovatele) získaly pečeť kvality Moving Innovation, kterou uděluje německý Institut pro vzdělávání a výzkum v oblasti pohybu (InBuB). Podle zakladatele institutu profesora Haralda Langeho je načase vnést do dnešní sedavé doby více hravosti a potěšení. Přečtěte si více o přínosech dynamického sezení.

Moki a Joki. Nové hvězdy dětských pokojů

Dětská houpací síť Moki, kterou vyvinula La Siesta spolu s ergoterapeuty, nastavila vysokou laťku nejen, co se týče designu, ale také standardů bezpečnosti a podpory správného vývoje dětí.

Na menšího sourozence Moki - závěsný vak Joki - zase nedají dopustit denní a terapeutická centra, která v něm našla velkého pomocníka. Joki právem získal ergonomickou pečeť od nezávislého Institutu zdraví a ergonomie (IGR).

Relax, kdekoli si usmyslíte

V roce 20219 uvedla La Siesta na trh světovou novinku – ultralehké závěsné křeslo ZunZun, které nabízí dosud nepoznanou mobilitu. Díky skládací rozpěrné tyči a malému balení se ZunZun vejde do každého outdoorového, cestovního i školního batohu. Relaxovat tak můžete kdekoli si usmyslíte. Více o hamakách pro studenty.

Závěsný systém šetrný ke stromům

Od roku 2018 mají závěsné popruhy široké pásy, které chrání kůru stromů před poškozením.

Chytrý multispot

La Siesta v roce 2018 také v těsné spolupráci s inženýry z ITM Kunststofftechnik (odborníky na umělou hmotu) inovovala závěsný systém MultiSpots. Ten nyní díky vylepšenému úhlovému vedení šroubů můžete upevnit i do sádrokartonových zdí a stropů.

25 let na trhu

Své 25. výročí oslavila La Siesta houpací sítí Aniversario utkanou z vlastní produkce organické bavlny v Kolumbii. Vzor na látce je inspirovaný typickým kolumbijským kloboukem sombreros vueltaios – který se podobně jako houpací síť dá srolovat.

Cena za férový obchod

V roce 2015 La Siesta získala ocenění z Fair Trade a korektní spolupráci s jejími dodavateli z Kolumbie, Indie, Brazílie a Polska. Ocenění jí udělili zástupci kraje Mainz-Bingen, kteří také vyzdvihli její angažovanost v oblasti udržitelné výroby.

Uvedení cestovní sítě Colibri na trh

Od roku 2011, kdy La Siesta uvedla na trh další převratnou novinku - hamaku z padákového hedvábí, si relaxaci v houpací síti můžete dopřát i na cestách. Colibri, v které se spojuje pohodlí s designem a praktičností, je lehká, odolná a neuvěřitelně skladná.

MultiSpot a EasyAdjust inovovaný závěsný systém

Tým La Siesta vylepšil i způsob zavěšení houpacích sítí. Díky novým prvkům MultiSpot a EasyAdjust upevníte síť rychle a bezpečně. Závěsný systém La Siesta splňuje vysoké bezpečnostní standardy a je stejně jako balení rollito patentovaný.

Balení, které šetří životní prostředí

V roce 2010 přešla La Siesta od klasického balení houpacích sítí na rolovací, které tolik nezatěžuje životní prostředí obalovým odpadem. Tento jedinečný způsob balení se stal charakteristickým znakem značky.

Vedení firmy přebírají synové, pěstování biobavlny

V roce 2008 předal Alexander Grisar firmu svým synům Maximilianovi a Leonidovi a později i Corneliusovi, aby se mohl plně věnovat iniciativě SOCiLa pro obnovu pěstování organické bavlny v Kolumbii.

Z garáže do nových prostor

La Siesta se v roce 1998 přestěhovala z garáže, kde rodinný business začal, do nově postaveného skladového prostoru a přidružených kanceláří v Jugenheimu. Ty dodnes slouží jako ústředí firmy.

Zrodila se značka

Jak rostl zájem zákazníků o různé typy houpacích sítí, rostly i požadavky na kvalitu. Tehdy začali Grisarovi přemýšlet o vytvoření značky. La Siesta se zrodila v roce 1996 a přirozeným způsobem spojila to nejlepší z obou prostředí – jihoamerickou uvolněnost a německou spolehlivost.

Cílem La Siesty se stala výroba nejpohodlnějších houpací sítí na světě a seznamování lidí s pozitivními účinky houpacích sítí a sedaček na kvalitu jejich života, byť by v ní strávili jen 15 minut denně.

 

Jak to všechno začalo?

Historie La Siesty se začala odvíjet, nebo spíše splétat, už téměř před 30 lety. Tenkrát v roce 1991 manželé Dorothee a Alexander Grisarovi dovezli do Německa první houpací sítě z Jižní Ameriky. Oba zažili pozitivní a kvalitu života měnící účinky houpání na vlastní kůži a chtěli tuto starodávnou tradici přinášející “joie de vivre“ (radost ze života) sdílet a šířit dál.

La Siesta v ČR

Od roku 2008 si produkty značky La Siesta můžete zakoupit i v České republice. Jak se to stalo? Jednoduše! Tyto na trhu zcela jedinečné hamaky se nám zalíbily natolik, že jsme se rozhodli je přinést také do české kotliny později i na Slovensko. Oceňujeme jejich dokonalé zpracování, dlouhou životnost i styl. Ba co víc, souzníme s filozofií, která za výrobou těchto produktů stojí. Naše nadšení pro houpací sítě a sedačky La Siesta nás dovedlo až k výhradnímu zastoupení této značky v České a Slovenské republice v roce 2015.

Od té doby jsme se stali nejen nadšenými uživateli, ale především skutečnými odborníky na houpací sítě, závěsná křesla a další sortiment. Dokážeme zodpovědět všechny vaše otázky a poradit vám s výběrem té nejvhodnější houpací sítě.

Tým českého zastoupení La Siesta

 

Nabízíme kompletní sortiment a dopravu zdarma

U nás najdete kompletní sortiment La Siesty. Většinu produktů máme skladem, nebo vám je dodáme nejpozději do 14 dnů prostřednictvím České pošty nebo PPL. Pro objednávky nad 1000 Kč máte dopravu s PPL zdarma, nicméně pokud si chcete objednanou síť vyzvednout osobně, moc rádi vás uvidíme na jednom z našich dvou výdejních míst - v Praze či Humpolci.

 

Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
30 let na trhu 30 let
na trhu
Férový obchod Férový
obchod
Udržitelná výroba Udržitelná
výroba
Vysoký podíl ruční práce Vysoký podíl
ruční práce
Certifikace bezpečnosti a kvality Certifikace
bezpečnosti a kvality