La Siesta
Aby La Siesta dostála svému závazku o ekologické a sociální udržitelnosti, začala v roce 2014 přecházet na organickou bavlnu a pro svůj partnerský závod Fatelares v Kolumbii získala certifikaci GOTS  (Global Organic Textile Standard) — nejpřísnější mezinárodní certifikaci pro výrobu organických textilií.
Houpací sítě z organické bavlny - La Siesta
Certifikace GOTS garantuje dodržení nejvyšších ekologických požadavků ve všech fázích - od semínka až po finální produkt - a dodržení zásad sociální odpovědnosti. Norma například striktně zakazuje dětskou práci, a to na všech úrovních výrobního řetězce od zpracování suroviny, přes výrobu textilií, značení, balení, až po obchod a distribuci.
Jasné označení a transparentní fotodokumentace umožňují zpětné ověření každé fáze výroby u všech participujících dodavatelů.

Tkaniny označené jako ekologické (označené kba/kbt) musí obsahovat minimálně 95% organicky vypěstovaných vláken, a také příměsi musí pocházet z ekologického zemědělství řídícího se standardy IFOAM (International Federation of Agriculture Movement).
V neposlední řadě směrnice GOTS přísně reguluje používání barviv a dalších chemických přísad i nakládání s odpady a odpadní vodou.

Objevte houpací sítě a sedačky z organické bavlny

Hamaky z organické bavlny - La Siesta

 

Zpět na stránku Sociální odpovědnost a udržitelnost I La Siesta

Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
30 let na trhu 30 let
na trhu
Férový obchod Férový
obchod
Udržitelná výroba Udržitelná
výroba
Vysoký podíl ruční práce Vysoký podíl
ruční práce
Certifikace bezpečnosti a kvality Certifikace
bezpečnosti a kvality