La Siesta
Změna výrobních vzorců leží La Siestě na srdci již delší dobu. V roce 2008 začala přecházet na dřevo z odpovědného lesního hospodářství, a od té doby jeho odběr stabilně navyšuje.
Dnes už jsou všechny rozpěrné tyče a dřevěné stojany na houpací sítě i sedačky vyráběné z příkladné a udržitelné lesní produkce.
To, že se zdroji dřeva bylo šetrně nakládáno, poznáte podle ochranné známky, kterou uděluje mezinárodní nezisková organizace Forest Stewardship Council® (FSC).
Díky sledovacímu kódu umístěnému na stojanech a rozpěrných tyčích si můžeme ověřit nejen certifikaci, ale i původ a druh použitého dřeva. Klikněte sem info.fsc.org a vyzkoušejte to.

FSC je nevládní mezinárodní organizace, která podporuje ekologicky, sociálně i ekonomicky životaschopné lesní hospodářství a chrání tak lesy po celém světě. Podle mezinárodně schváleného systému certifikace uděluje lesům a dřevozpracujícím podnikům ochrannou známku FSC.

Udržitelné lesní hospodářství je základním a nezbytným  předpokladem pro snížení uhlíkové stopy, zachování biodiversity a budoucnosti našich dětí. Koupí produktů s označením FSC i vy - zákazníci La Siesty - přispíváte k příkladné správě lesů, a můžete tak ve svých hamakách relaxovat s klidným svědomím.

 

Zpět na stránku Sociální odpovědnost a udržitelnost I La Siesta
Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
30 let na trhu 30 let
na trhu
Férový obchod Férový
obchod
Udržitelná výroba Udržitelná
výroba
Vysoký podíl ruční práce Vysoký podíl
ruční práce
Certifikace bezpečnosti a kvality Certifikace
bezpečnosti a kvality