La Siesta
La Siesta věří, že spravedlivé ocenění a dobré pracovní podmínky jsou nezbytným předpokladem pro udržitelnou výrobu. „Budou-li se lidé s námi cítit dobře, pak je práce bude těšit, a to se samozřejmě odrazí i na kvalitě výrobků,“ říká manažer výrobního závodu houpacích sítí v Kolumbii, kde jdou tradice ruku v ruce s technologickým pokrokem.
Férové ocenění i spravedlivé pracovní podmínky ve výrobě La Siesta
Je to místo, kde se z chomáčku bavlny dovezeného přímo z pole stane překrásná houpací síť. Proces, který zahrnuje předení, barvení, tkaní, stříhání, ruční zdobení a balení, je pečlivě kontrolován.

Zakladatel La Siesty a milovník Jižní Ameriky Alexander Grisar začal s kolumbijskými výrobci hamak spolupracovat v polovině 90. let. Postupně se vytvořilo pevné spojení, které je unikátní nejen v produkci houpacích sítí a sedaček, ale i v textilním průmyslu vůbec.

Na první pohled je vidět, že lidé zde pracují rádi. Do své práce vkládají nejen roky zkušeností, ale také svůj um při vytváření překrásných cadejos, rollitos či závěsných oček.

Ruční práce vyžadují jak zručnost, tak i velké množství fyzické síly. Proto zde během dne probíhá společné cvičení na uvolnění zatížených svalů. K příjemné téměř rodinné atmosféře přispívá i útulná jídelna, kde se zaměstnanci scházejí.

Nahlédněte blíž do výroby La Siesta

Zpět na stránku Sociální odpovědnost a udržitelnost I La Siesta
Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
30 let na trhu 30 let
na trhu
Férový obchod Férový
obchod
Udržitelná výroba Udržitelná
výroba
Vysoký podíl ruční práce Vysoký podíl
ruční práce
Certifikace bezpečnosti a kvality Certifikace
bezpečnosti a kvality